Home

KFN w Sędziszowie

XIII Kielecki Festiwal Nauki w Sędziszowie

W dniu zatytułowanym Nauka Dzieciom, czyli 18 października Sędziszów ma do zaoferowania w ramach Festiwalu ciekawą prezentację, pt.: „O zmysłach zmyślnie”. Zgadzając się z filozofią Konfucjusza – „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” proponujemy cykl działań angażujących wszystkie zmysły człowieka, które wpływają na to, że poznajemy otaczający nas świat i w nim funkcjonujemy.

Spotkanie będzie podzielone na części pokazową i doświadczalną według niżej podanych tematów:

1. Zmysły w przysłowiach.

2.  Zmysły w kuchni.

3.  Zmysły w nauczaniu.

4.  Zmysły w sztuce.

5.  Zmysły człowieka.

6.  Zmysły zwierząt.

7.  Zmysły w dziejach świata.

8.  Zabawy zmysłami.

Zaplanowane pokazy, smakowanie, konkursy mają na celu udowodnienie, że zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka oraz pokażemy, że każdy z nas jest indywidualnością. Głównym celem spotkania będzie zaangażowanie uczniów do ćwiczenia swoich zmysłów i wykorzystywania ich w procesie uczenia się i poznawania świata. Na prezentację zapraszamy do budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie przy ulicy Kościuszki 7 w godzinach od 9:00 do 13:00.  Każdy w wieku od 5 do 18 lat wraz z opiekunami będzie mile widziany.

Jednocześnie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, pt.: "O zmysłach zmyślnie". Zaprezentujemy prace przedstawiające: zmysły, łamigłówki logiczne oraz złudzenia optyczne.

Miejsca wystaw: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, Samorządowe Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie, Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa nr 2, Bank Spółdzielczy, Ośrodek Zdrowia, Urząd Miasta, zakłady pracy, tablice ogłoszeń na terenie miasta i gminy Sędziszów.

Każdy mieszkaniec będzie miał szansę zapoznać się z cyklem prac podczas całego trwania Festiwalu Nauki.

Organizatorki festiwalowych wydarzeń mają doświadczenie w przygotowaniach szkolnych oraz środowiskowych imprez i wydarzeń o charakterze naukowo – kulturalnym, a festiwalowe wydarzenia organizowane są w Sędziszowie nieprzerwanie od 11 lat. Osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie prezentacji to: mgr Bożena Barchanowska, mgr Dagmara Bednarska, mgr Grażyna Grochowina, mgr Anna Ciosek, mgr Małgorzata Kaszuba – Mucha, mgr Mariola Zielińska – Baran, mgr Anna Trzcińska, mgr Teresa Trela

Tegoroczni sponsorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów oraz Urząd Miejski w Sędziszowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, Spółdzielnia Uczniowska „Grosik”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów, Wydawnictwo JUKA, Kwiaciarnia Gardenia oraz Miwex – piekarnia pana Michała Pałki.

 

Monika Dudzińska

 
Reklama
Reklama
Reklama