Home

Informacje o XIII KFN

W dniach od 10 do 18 października br. odbędzie się XIII edycja Kieleckiego Festiwalu Nauki. Tegoroczna formuła festiwalowych imprez wpisuje się w szeroko pojętą promocję realizowanych innowacyjnych naukowych i nie tylko przedsięwzięć naszego regionu. Priorytetem Festiwalu będzie dotarcie z pasją i praktyczną nauką do młodzieży poszukującej pozytywnych inspiracji oraz ciekawych wyzwań. Organizowane wydarzenia będą miały charakter pokazów, wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, konkursów i spotkań.

 

 

 

Inauguracja Festiwalu będzie miała miejsce w nowej multimedialnej Bibliotece Uniwersyteckiej. Rozpoczynamy festiwalowe prezentacje uruchamiając naszą wyobraźnię podczas cyfrowego maratonu technologicznych nowości, w których wspomagać nas będzie firma iTerra – dystrybutor produktów firmy Apple. W ramach dni Apple zostanie przedstawiony szereg aplikacji biznesowych i edukacyjnych np. przydatne w nauce języków obcych, czy też aplikacji graficznych i projektowych pokazujących możliwości iUrządzeń. Ponadto dla uczestników będą organizowane liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez firmę iTerra. W dniu otwarcia będzie miała również miejsce wystawa Mariusza Sobocińskiego – jednego z absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W swoich niezwykłych pracach Autor pokazuje różnorodne relacje kolorystyczne, które w swoisty sposób oddziałują na widza energią emanującą z powstałych relacji. Wrażenia artystyczne zostaną uzupełnione lirycznym pokazem tańca w gorących stylach karaibskich, kubańskich i brazylijskich w wykonaniu Studia Tańca CANDELA. Ponadto w ciągu całego dnia będzie miało miejsce wiele spotkań i warsztatów skierowanych nie tylko do młodych ludzi.

Pierwszy dzień Festiwalu zakończy się inauguracją wystawy „Widzialne Niewidzialne. Między nauką a sztuką” w Muzeum Dialogu Kultur.

Kolejne dni festiwalu również wypełnione są różnymi atrakcjami. W drugim dniu Festiwalu istnieje możliwość by podziwiać ekspozycje muzealne, ponieważ Muzeum Narodowe otwiera wszystkie swoje Filie dla zwiedzających.

W sobotę Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zachęca do uczestnictwa w grach miejskich. Opis gier, informacje organizacyjne, regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie: www.ompio.pl/gry.

W niedzielę Kielecki GEOPARK organizuje rajd gwiaździsty ,,GEOLOGICZNE KIELCE’’, który wyruszy trzema różnymi trasami, a zakończy się w Sali Konferencyjnej Centrum Geoedukacji o godz. 14:00.

Kolejny dzień Festiwalu, jednocześnie Dzień Edukacji Narodowej to propozycja dla najmłodszych uczestników. Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego organizuje pokazy w INNOBUSIE, zaś od strony sportowej Międzynarodowa Szkoła Wing Tsun Sifu Dariusz Gradowski zaprezentuje pokazy inteligentnych sztuk walki. Również w tym czasie będą miały miejsce pokazy tańca ze szkoły Świat Tańca Szkoła Karoliny Bilskiej. Popołudniowe wydarzenia zakończą się pokazem quadów zorganizowanym przez ATV Racing Team Kielce. Młodzi mistrzowie Konrad Piechota i Aleksander Głowacki pokażą jak można poruszać się sportowym quadem. Będzie również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Natomiast wieczorem zapraszamy na I turniej piłki nożnej o Puchar KFN. Do 11 października 2013 można zgłaszać jeszcze drużyny.

Wtorek 15 października to dzień w którym rządzą Nauki Ściśle Biznesowe. Wydarzenie otwierające cykl spotkań organizowanych przez Uczelnię, w celu zbudowania nowego systemu komunikacji z Biznesem. Tematyka związana będzie w wykorzystaniem teorii matematyki w praktyce. Natomiast wieczorem zapraszamy na I turniej organizacji studenckich gry w kręgle.

Następny dzień Festiwalu to  Dzień Otwarty Kieleckiego Parku Technologicznego. Będzie można zapoznać się między innymi z atutami prowadzenia działalności w KPT.

Czwartek 17 października to dzień biznesu i przedsiębiorczości. Przy Budynku Wydziału Zarządzania i Administracji zostanie otwarte nowoczesne Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości. W ramach atrakcji przewidzianych na ten dzień znajdą się warsztaty prowadzone przez partnerów Festiwalu: Pocztę Polską oraz Bank PeKaO S.A. oraz warsztaty Akademickiego Biura Karier. Dla młodych uczestników studenci z SKN Koncept oraz SKN Lider przeprowadzą konkurs z przedsiębiorczości.

Jednocześnie w budynku Kieleckiego Parku Technologicznego będą miały miejsce warsztaty tworzenia biznesplanu w oparciu o elektroniczny kreator, opracowany w ramach projektu CentraLab.

Poza Kielcami Festiwal będzie miał również odsłonę w Busku Zdroju.

Szczegóły dotyczące Festiwalu znajdują się w zamieszczonym Programie. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim Partnerom którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję. Bez ich wsparcia Festiwal na pewno nie byłby tak interesujący. Szczególne podziękowania kieruję na ręce: Poczty Polskiej, Banku PeKaO S.A., Muzeum Narodowego w Kielcach, Kieleckiego Parku Technologicznego, Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego, Akademickiego Biura Karier UJK, ATV Racing Team Kielce, Studio Tańca CANDELA, Świat Tańca Szkoła Karoliny Bilskiej, Międzynarodowej Szkoły Wing Tsun Sifu Dariusz Gradowski, Muzeum Historii Kielc, Geoparku Kielce oraz pracownikom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

 

dr Joanna Rogalska oraz Zespół KFN

 

Kielecki Festiwal Nauki to wiele ciekawych spotkań, wydarzeń i atrakcji na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego. Zgłoszenia udziału w warsztatach – szczególnie tych z ograniczoną liczbą miejsc, turniejach można zgłaszać pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegóły dotyczące poszczególnych dni Festiwalu i wszystkich planowanych wydarzeń będą umieszczana na bieżąco na stronie www.kfn.ujk.edu.pl

 
Reklama
Reklama
Reklama